29
Ağustos

2013 Miss Eurovision Türkiye Güzeli Derya Erdem Oldu

Yazan: Site Admini  |  Kategori: Güncel  |  Okunma: 2.448 kez okunmuş.

Türkiye’ye yepyeni bir güzellik yarışması anlayışı kazandıracak olan Miss Eurovision uluslararası güzellik yarışmasının Türkiye elemeleri yapıldı. Güzellik kavramı, bilgiyle ve uluslararası arenada temsil yeteneğiyle bütünleşti.

Derya Erdem Miss Eurovision TürkiyeTürkiye’ye yepyeni bir güzellik yarışması anlayışı kazandıracak olan Miss Eurovision uluslararası güzellik yarışmasının Türkiye elemeleri, 22 Ağustos Perşembe günü WOW Convention Center Opal Salonda yapıldı. Birbirinden iddialı güzellerin katıldığı yarışmada, İsviçre’de doğan, Londra’da yönetim bölümü okuyan, 5 yabancı dil bilen 25 yaşındaki Derya Erdem, Miss Eurovision Türkiye Güzeli seçildi.

Birbirinden güzel ve iddialı yarışmacıların bulunduğu Miss Eurovision güzellik yarışmasının jüri üyeleri, Azeri güzel Günay Musayeva, Estetik Cerrah Op. Dr. Metin Kerem, Modacı Erhan Çiçekli, Ottoman Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Levent Yılmayan ve güzellik yarışmasının Genel Koordinatörü Barış Kıvılcım’dı. Sunuculuğunu Gaye Göç’ün yaptığı yarışmada adaylar mayo ve abiye kıyafetlerle göz kamaştırdı.

Miss Eurovision güzellik yarışmasında jüri üyesi olan Günay Musayeva, oylama sisteminin şeffaflığını görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Musayeva, yarışma için özel olarak hazırlanan, bilgisayar ortamında şeffaf olarak yapılan oylama sistemini daha önce hiçbir yarışmada görmediğini, dünya da ilk kez şeffaf oylama sistemi kullanıldığını söyledi.


 Yazının Etiketleri  

Yorum yapin