2
Ağustos

Akrep Burcu 2009 Ağustos Aylık Burç Yorumu

Yazan: admin  |  Kategori: Astroloji  |  Okunma: 1.191 kez okunmuş.

Akrep Burcu, Akrep Burcu Aylık Yorumu, Akrep Burcu Yorumu, Ağustos Ayı Akrep Burcu Yorumu, Ağustos Aylık Burç Yorumu, Aylık Akrep Burcu, Ağustos Akrep Burcu..

Aşk ve İlişkiler
Sevgili Akrepler Ağustos ayının aşk hayatınızla ilgili konularda en önemli enerjisi, ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyridir. Bu enerjinin olabilecek yansımalarını şimdi birlikte gözden geçirelim. Umarım bu etki altında güzel bir zaman dilimi geçirirsiniz.
1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerlemesini sürdürecek ilişki evinizin yöneticisi Venüs gezegeni, karşı cinsle veya genel anlamıyla, içinizdeki doğruları, güzellikleri keşfetmek ve bunları dış dünya ile uyumlu hale getirme arzunuzun göstergesidir. Kalbinizin derinliklerindeki sevginin yüzeye çıktığı bu zamanlar, tüm benliğinizle aşka şans tanır, aşkı içinizde hissetmeye çalışırsınız. Bu hissediş o denli yoğundur ki, ruhunuzun ve bedeninizin her bir zerresinde aşkın izlerine rastlamak mümkündür. İç dünyanızda artan sezgileriniz bir gölge gibi sizinledir. Bir yandan duygularınızla diğer yandan bilincinizdle, yaşadığınız ilişkinin niteliğine ve içinden geçtiğiniz sürece göre mutlulukların tadını çıkarır veya mutsuz iseniz bunun nedenlerini düşünürsünüz. Aşk veya diğer konularda altıncı hissiniz, size olabilecekleri, vereceğiniz kararların doğru olup olmadığını, atacağınız her adımın yarar ve zararını yapmanızı sağlar.
İlişkisi sağlam temelli olanlar için bu dönem, yoğun duyarlılığın koruma ve sahiplenme içgüdüsüyle birleştiği bir zaman aralığıdır. Çiftler bu dönemde birbirlerine karşı gayet ılımlı bir şekilde yaklaşabilir dışarıdan gelebilecek tehditlere, zorluklara karşı beraberliklerini korumaya çalışır, inandıkları sevdalarını, değerlerini her türlü şekilde savunabilirler. Yani kendileri dışında hiçbir etki, kişi veya olay yaşadıkları ilişkiyi bozamaz. Onlar birbirlerine aşıktır ve ayrılmak diye bir kavram beraberliklerinde asla yoktur. Hassasiyet bu çiftler de görülebilir. Fakat onlar, durumların ardında yatan, rahatsızlık yaratan noktaların farkındadırlar. Birlikte ele alarak çözüm bulmaya çalışırlar. Ruh eşi olmak diye bir tabir vardır. İşte bu dönem ruh eşi kavramının en üstün örneği, bu çiftlerde fazlasıyla ön plandadır.
İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde hoşgörüyü, sempati, iyi niyeti ve duygusal bütünleşmeyi kendi aralarında kolaylıkla sağlamaları mümkündür. Zaten bu süreç bağımlılıkların ön planda olduğu, insanın kendi iç doğasını, duygu dünyasını keşfe çıktığı zamanlardır. Dolayısıyla kırgınlıkların aşılması mümkündür. Etkilenebilirlik fazlasıyla yüksektir. Eğer birbirinize iyi niyetli davranır ve anlayış göstermeye çalışırsanız eski günlerin tadını ilişkinizde tekrar yakalama şansınız vardır. Nelere özellikle dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle kendinize dönük düşünmekten uzak durmalısınız. Karşınızdaki kişinin hissettiklerini öğrenmeye çalışmalısınız. Aranızda güvensizlikten kaynaklanan bir sorun varsa, konuşarak buna çözüm getirmelisiniz. Aşırı duyarlılığın neden olabileceği kırgınlıklarda öncelikle olayları abartılı şekilde ele almak yerine mantıklı bir şekilde çerçeve altına almalısınız. Bu sürecin bir başka anlamı boşanmaya karar vermiş çiftlerin ailevi sorunlarını halletmek için, aile yakınlarından destek alma dönemleridir.
Yani büyükler devreye girerek evliliğin bitmemesi adına yardımcı olabilirler. Geçmiş konular ve geçmişte yaşanan problemlerin ön plana geldiği bu dönemde her iki kişinin de inandığı değerleri savunmaya kalkışması doğaldır. Yalnız bu savunma eğer beraberliğinizi etkileyecek düzeyde ise, o zaman her iki tarafın da ortak bir noktada buluşmak adına özveride bulunması lazımdır. Hafızanızda yer etmiş durumlar bu enerji altında belki tepkisel değil ama aşırı duyarlı bir biçimde ifade edilebilir. Yani ajitasyon ön plandadır. Gerçekte tatmin edilmesi zor istek ve talepler, olgunlaşmamış duygular, içsel durgunluklara dönüşebilir. Ki bu durum anlaşma zemininin kayganlaşması demektir. Oysaki bilinçli istekler ile ilişkilerdeki paylaşımın birbiriyle uyumlu olabileceği bu dönemde, iyi niyet ve hoşgörü herşeyin aydınlığa kavuşmasını sağlayabilir. Yeter ki, yüreğinizdeki sevgi bitmemiş olsun.
İlişkisi olmayanlar bu dönemde, güvence, sadakat, duygusal sukunet sunabilen, ailevi ve toplum değerlerine saygı gösteren, sevdiği kişiyle anaç, sahiplenici ve koruyucu davranabilen kişilere doğru çekilebilirler. Ayrıca bu süreç yabancı ülke bağlantılı ama sizin değerlerinize saygı gösteren bir kişi veya yabancı biriyle olan beraberliğini işaretidir. Gizlilik içinde sürdürülmesi gerekebilir. İçgüdüsel olarak uyarılmanızı sağlayan bu insan, size karşı gayet ilgili davranabilir, sizi sevgisiyle çepeçevre sarabilir. Fantezileri güçlü biri olabilir. sevgisini gözleriyle yansıtabilir, size karşı bağımlılık hissedebilir. Özellikle bu dönemde Bay Akrepler ülke dışı bir kadınla özel bir yakınlığa girişebilirler. Milli ve manevi değerleriniz hemen hemen aynı olabilir. Belki de ülke dışında yaşayan bir soydaşınızdır. Bu beraberliğin uzun soluklu olması için, eşleşim haritanızdaki uyumluluğun yüksek olması gerekir. Kimileriniz için bu dönem, erken bir bebek haberiyle yapılan evliliğin işareti olabilir. Taraflar çok sonra evlenmeyi düşünmüşlerdir ama bu sürpriz gelişme bu acil kararın verilmesine neden olabilir.
Bu tarihler arasında özellikle uzun yıllardır evlenmemiş veya mutlu bir ilişki yaşamamış kişilerin inançları gereği Yüce Yaradana dua ettikleri, dilekte bulundukları bir zaman aralığıdır. Yani istekler öylesine güçlüdür ki, insan ister istemez ulu bir güçten yardım bekler. İçli ve oldukça hassas bir süreçtir. İnsanın kendiyle ve evrenle bütünleşme arzusunun yoğun olduğu bir dönem geçirmektedir. Gerek duygusal gerekse fiziksel bedeni olarak sahiplenilmeye olan ihtiyacı fazlasıyla yükselmiştir. Gönül huzuru duyabilmesi, kendini mutlu hissetmesi için bir başkasıyla bütünleşmesi gerekmektedir. İşte bu istek ummadığı bir anda karşına özel birinin çıkmasını sağlayabilir. Bu zaman aralığı içinde kendinizle olan barışıklığınızı asla kaybetmemeniz gerektiğini biliniz. Çünkü Venüs, geçmişte yaşadıklarınızı unutmanızı ve geleceğe daha güvenle bakmanızı sağlamak üzere tılsımlı ışıklarınızı üzerinize yönlendirmiştir. Yapmanız gereken, gönlünüzü ferah tutmak ve isteklerinizin gerçekleşeceğine inanmaktır.

İş ve Kariyer
12 Temmuz -25 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda seyrine başlayan ve Ağustos ayında da bu hareketine devam edecek olan, ikinci yöneticiniz Mars gezegeninin seyrini hatırlatmak durumundayım. Bu enerjinin bizlere söylemek istediği neydi? Tekrar beraberce gözden geçirelim ve daha sonra Güneş gezegeninin etkisinden bahsedelim. Öncelikle, başkalarıyla olan her türlü paylaşımınızda fevri hareket etmekten uzak durmanız gerektiği belirtmiştim. Öncelikle sözlerinizi keskin bir silah gibi kullanmamanız, kendinizi ifade ederken daha ölçülü konuşmaya çalışmanız, hedef olarak belirlediğiniz konularda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu dönemde istekleriniz için yapılacak yolculuklar ve görüşmeler gayet değerlidir. Fakat kararsız hareketler, kolayca uyarıldığınız için öfkeli tepkiler, tartışmacı tutumlar size yarar değil bilakis sorun çıkartabilir. Çıkarlarınızı iyi kollamanız, işbirliği içinde olduğunuz insanlarla olumlu şekilde bağlantı kurmanız lazımdır. Ayrıca bu dönemde iş çevrenizdeki insanları, ortaklık kurduğunuz kişileri tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. Mars İkizler burcunda öğrenmenin, iş seyahatlerinin, bilgilenmenin, bildiklerini kabul ettirmenin göstergesidir. Rekabeti körükleyen bu enerji, ani kararlar almanızda da etkilidir. Bazen bir ufak söz veya davranış, yanlış seçimde bulunmanıza neden olabilir.
22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında yöneticisi olduğu Aslan burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş gezegeni sizler açısından gayet olumludur. Güneş hayatın merkezi, ısı ve ışık kaynağıdır. Geçtiği yaşam evi, onun sıcaklığıyla ısınır ve taçlanır. Tabi ki bu enerjiyi egonuzu ön plana alarak kendinizi üstün görme şeklinde kullanırsanız bu durum aleyhinize gelişebilir. Asıl yapılması gereken girişimcilik yönlerinizi ortaya çıkarmak, yaşamınızda bir amaç yaratmak ve hedefinize ulaşmak için var gücünüzle çalışmaktır. Eğer sorumluluklarınızın bilincinde olarak, kendinize yeni bir yön çizebilir, azim ve kararlılıkla, sabırla mücadele ederseniz altından kalkamayacağınız hiçbir sorun kalmaz. Seçeceğiniz meslek ve ilerleyeceğiniz yön üzerinde, etrafınızdaki kişiler sizi yönlendirmeye, büyüklüklerini göstermeye çalışabilirler. Böyle durumlarda çekişmek yerine, amaçlarınız konusunda onlarla ılımlı şekilde konuşabilirseniz sorun kalmayacaktır. Yine bu enerjinin bir başka yansıması, ailenizin istekleri ve beklentileri nedeniyle asıl yapmak istediklerinizden gönüllü olarak vazgeçişiniz anlamına da gelebilir.
Bu enerjin bir başka yansıması, toplumun dikkatini çekmek veya toplum içinde güçlü bir yer edinmek amacı taşıyor olmanızdır. Baskılar veya içinde bulunduğunuz durum o kadar canınıza tak etmiştir ki, güç kazanmadan kendinizi ispat edemeyeceğinizi, atılımda bulunmadan takdir göremeyeceğinizi, ilgi uyandırmadan bir yerlere gelemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Bütün bunlar ister istemez sizi gereğinden fazla egosantrik davranmaya itebilir. İktidar oyunları, başarılı olmak için türlü yolları denemek bu dönemin görülebilecek sert sonuçlarından biridir. Bu enerjiyi, bu süreci olumlu şekilde geçirmenin yolu, yaratıcılığınızı içinden geldiği ifade etmek, yeteneklerinizi açığa çıkarmak, sağlıklı bir şekilde iletişimde bulunmak ve bağlantılar kurmaktır. Hiç kimse için değil, kendiniz için en doğru olanı yapmaya çalışmalı, alkışlanma beklemeden sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Ancak böylece güven ve iç huzuruna kavuşabilirsiniz. 4-25 Ağustos tarihlerinde hedefler evinizde ilerleyecek Merkür gezegeni, girişimlerinizde akılcı bir şekilde ilerlemenizi, işinizle ilgili konularda diğer insanlarla bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunmanızı, kurduğunuz bağlantılar yoluyla kendinizi tanıtmanızı sağlayıcıdır.

Para Durumunuz
12 Temmuz-25 Ağustos tarihleri arasında başkaları kaynaklı ortak paralar evinizde ilerlemesi devam edecek olan Mars gezegeninin İkizler seyri paylaşılan değerler ve kaynaklar konusunda gayet meraklı, araştırıcı ve bilgilenmeye açık bir hareket kabiliyetinin göstergesidir. Çıkarlarınızı korumanız ve kollamanız mutlaka lazımdır. İletişim becerisi, konuşmak ve dinlemek parasal mevzularda çok işinize yarayabilir. Uyanık bir akıl her konuda olduğu gibi maddi meselelerde de bütün ipuçlarını toplayabilir, herşeyi daha net algılayabilir. Ayrıca Mars gezegeninin bu seyri, içinde bulunduğunuz koşullara göre kendinizi uydurabilme yeteneğinizi canlandırır. Bu sayede kendinizi daha iyi düzenlemeniz mümkündür. Çareler üretmeniz kolaydır. Değişik durumlarla karşılaşmanız mümkün olsa da, bunlardan ders çıkarmayı bilirsiniz. Bu süreçte arkadaşlarınız, kardeşlerinizle maddi paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda Mars, evlilik veya aile evinizin yöneticisi pozisyonunda ise, bu süreçte eşiniz ve iş ortaklarınızla görüşmelerde bulunarak durumları gözden geçirebilirsiniz. Bu süreçte özellikle sizlere tavsiyem, iyi niyetinizin suistimal edilmemesi için cömertliğinizi belli bir sınır içinde tutabilmenizdir. Çünkü bazılarınız bu dönemde maddi ve manevi açıdan elinizdekileri paylaşıma açıksınızdır. Hesaplarınızı kontrol etmeniz, birbirinizden ayrı işler yapmamanız faydalıdır. İş ortaklarınız veya eş, kendi parasını harcamakla kalmaz, sizin de paranızı çarçur edebilir. Eşinizle veya maddi bağlantılarınız olan kişilerle para yüzünden tartışmalar yaşamanız mümkündür. Miras, hisseli paralar üzerinde iki yönlü durumlar oluşabilir. Başkalarından elde edeceğiniz paralarla gecikme ve belirsizlikler meydana gelebilir. Bütün bunları göz önüne alarak bu dönemde dikkatli olmanız, çift sonuçlu durumlara göre önlemci olmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Pozitif Enerjili Günler :2-3-4-7-8-9-17-18-21-22-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler :5-6-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler :7-8-9-

Yeniay :25-26
Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.

Dolunay :12-13
Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.


 Yazının Etiketleri  

1 Yorum yapilmiş

  • SATVET
    03 Kasım 2012 | Cevapla

    Laf değil hoş mk burç yorumu

Yorum yapin