8
Mayıs

Elma Kromu ile Zayıflama

Yazan: admin  |  Kategori: Şifalı Bitkiler  |  Okunma: 1.165 kez okunmuş.

Uzun bir süredir dikkatimi çeken Elma Kromu ile ilgili bir yazı hazırlamak istedim. Hem bilgilendirici olur hem de birlikte Elma Kromunun faydalarını öğrenmiş oluruz bu sayede.

Yüzyıllar önce Romalılar, Babilliler ve Mısırlılar sirke kullanarak formda kalırlarmış. Bu bilgilerden yararlanan Hollandalı bilim insanları eski zamanlarda kullanılan Elma Sirkesini Apple & Cromium olarak formulize edip yeniden karşımıza çıkardılar. İbn-i Sina ( İslam alemi tıbbının mihenk taşı ) gibi birçok ilim adamı da sirkenin faydalarından sık sık bahsetmişlerdir.

Elma Kromu’nun içeriği

Elma şırası sirkesi ekstraktı ( 7%) , krom pikolinat (%12), soya lesitin, vitamin B3, vitamin B5, çinko, vitamin B6, vitamin B2, vitamin B1, vitamin B11, vitamin B12, yardımcı madde (ayçiçeği yağı), boyar madde, emulsifiye (gliserin), su, koyulaştırıcı (balmumu), balık jelatini.
APPLE & CHROMIUM, VİTAMİN B, SOYA LESİTİN
Kilo kontrolünü kolaylaştırmaya, kilo vermeye,
Yağ kaybını hızlandırmaya, yağsız kas kitlesini artırmaya,
Tatlıya olan iştahın kesilmesine,
İçeriğindeki B komplex vitaminleri ile, daha az beslenerek daha zinde ve güçlü kalmanıza,
Diyabetiklerde kan şekeri ayarını düzenlemeye,
LDL-kolesterolü azaltmaya, iyi huylu HDL-kolesterolü yükseltmeye,
Kabızlığı önlemeye, hazmı kolaylaştırmaya ve şişkinliği gidermeye,
Vücuttaki birikintileri eritmeye,
İçerdiği doğal asitler ve enzimlerle kanın daha sağlıklı ve ince akmasına,
Kadınlarda adet ağrılarının giderilmesine,
Alkollü içki tüketme isteğini azaltmaya, yardımcı olur.

Elma Kromunun etkisi: Elma kromu karbonhidratlara karşı aşırı iştahı kontrol alıp, insülinin etkisini aktive ederek, hücrelerin glikoz kullanımını artırmaya, yağ dokusunu azaltmaya, kas dokularının da daha kuvvetli ve sıkı olmasına yardımcı olur. Bunlar dışında kemik erimesi ve yaşlanmanın etkisini azaltır, vücuttaki yağ tabakasını azaltıp kas tabakasını arttırıp, vücudun hatlarının daha formda ve düzgün görünmesine ve kas yapmaya yardımcı olur.

Soya Lesiti’nin etkisi : Soya lesiti vücudumuzdaki yağları eritme özelliğiyle vücuda giren yağların depolanmadan yok edilmesine ve bu sayede de kilo vermeye, zarar gören karaciğer hücrelerinin onarımına ve kronik yorgunluk sendromuna, yaşlanma etkilerini azaltmaya, kolestrol seviyesini düşürmeye ve insülin ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur.

B Vitaminlerinin etkisi : B vitaminleri diyetlerde en büyük desteği veren faktördür. Bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirip bitkinliği giderdiği, yağlı asitlerin metabolizmasına, sinir sisteminin çalışmasına, kırmızı kan hücrelerinin olgunlaşmasında önemli rol oynamaktadır ve literatürlerde de bu şekilde geçmektedir.

· B-1 vitamini vücudumuzun glikozdan oluşan enerjiyi kullanmasını sağlar.

· B-1, B-2, B-12 vitaminleri enerji üretimine yardımcı olurlar.

B-6 karaciğerin östrojeni kullanmasına, kendinizi keyifli hissetmenize, hormon seviyelerini normalleştirmeye yardımcı olur.

Bir çok yerde yaptığım araştırmalara göre özellikle zayıflamak için elma kromunun saymakla bitmeyen faydaları var. Elbette ki bunu satın alıp körü körüne kullanmaktansa, bu konuda uzman bir hekime danışarak sağlıklı bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.


 Yazının Etiketleri  

Yorum yapin